سرم کلروفیل

کلروفیل یکی از آنتی اکسیدان های قدرتمند است که علاوه بر خصلت آنتی باکتریال و ضد التهابی که دارد، سبب کاهش روند پیری، جوانسازی و حفاظت از پوست و بدن در برابر رادیکال های آزاد می شود. بنابراین هم برای مصرف خوراکی و هم جهت استعمال خارجی سودمند است.
شرکت آران زیست مفتخر است تا پس از تلاش های بی وقفه خود در مراحل تحقیق و توسعه، فرمولاسیون سرم کلروفیل اکتی نیچر(ACTINATURE) را مناسب برای انواع پوست ها (خشک، چرب، معمولی، حساس و مستعد آکنه) ارائه کند.
سرم کلروفیل اکتی نیچر (ACTINATURE) به همراه ۱۰% نیاسین آمید (Vitamin B3 ) و ۱٪ زینک (Zn) سبب سرعت بخشیدن به لطافت، آبرسانی، شفافیت و درخشندگی پوست می شود.هم چنین به علت ویژگی آنتی اکسیدانی کلروفیل سبب کاهش سوزش و قرمزی پوست می شود.
از ویژگیهای مهم سرم کلروفیل ACTINATURE:
۱- کاهش منافذ باز پوست
۲- کاهش لک و جوش های صورت
۳- کاهش چروک و درنتیجه کاهش روند پیری پوست می شود.
۴- جوانسازی پوست
۵- افزایش لطافت و درخشندگی پوست

در اولین استفاده از سرم کلروفیلACTINATURE پوست شما بلافاصله احساس آرامش، تغذیه و لطافت بیشتر می کند. پس از هشت هفته استفاده از سرم لطافت و شفافیت پوستتان را بیشتر احساس خواهید کرد.

کلرفیل:
کلروفیل، رنگدانه سبز موجود در گیاهان است که عمل فوتوسنتز را انجام می دهد. این ماده از دهه ۵۰ میلادی برای بهبود زخم ها و کاهش التهاب مورد استفاده قرار گرفت. بیشتر مطالعات علمی صورت گرفته درمورد اثرات ترمیم زخم ها وکاربردهای موضعی کلروفیل، مانند پمادهای کلروفیلین بود.
- فواید مصرف کلروفیل برای پوست:
الف) بهبود ظاهر پوست: کلروفیل باعث بهبود آکنه خفیف تا متوسط می شود. از آنجایی که آکنه شامل سلول های مرده پوست، باکتری ها و چربی است، کلروفیل به عنوان یک عامل ضد التهاب/ آنتی باکتریال (به عنوان ضد آکنه) عمل می کند.

ب) به کاهش روند پیری پوست کمک می کند.
ج) کمک به بهبود زخم: کلروفیل دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی است. این خواص می توانند به بهبود زخم کمک کنند.
د) به عنوان یک پاک کننده طبیعی عمل می کند: خواص آنتی اکسیدانی کلروفیل باعث پاکسازی خون و پوست شما می شود. این خواص می تواند به کاهش خطوط ریز، لکه های تیره و چین و چروک هایی که به دلیل اکسیداسیون و آسیب های ناشی از نور خورشید ایجاد می شوند، کمک کند.
کلروفیل دارای توانایی کوچک کردن منافذ است: (توجه داشته باشید) دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است منافذ شما بزرگ به نظر برسند. ژنتیک و روغن اضافی پوست که به نام سبوم نیز شناخته می شود. پیری پوست که کلاژن و خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده است. آسیب خورشید حتی فولیکول های بزرگ مو می توانند باعث ایجاد منافذ قابل مشاهده شوند. و هنگامی که منافذ مسدود می شوند و باعث ایجاد جوش های سر سفید و سر سیاه می شوند، دردسر واقعی شروع می شود. کلروفیل به کاهش سایز منافذ پوست کمک می کند.

نیاسین آمید (Vitamin B3):
نیاسین آمید (Vitamin B3) به عنوان یکی از مشتقات ویتامین B3 به ساخت پروتئین ها در پوست کمک می کند و سبب حفظ رطوبت پوست می شود.
فواید مصرف نیاسین آمید برای پوست:
الف) نیاسین آمید به ساخت کراتین، نوعی پروتئین که پوست شما را محکم و سالم نگه می دارد، کمک می کند.
ب) این ویتامین می تواند به حفظ رطوبت پوست شما (مخصوصا در صورت ابتلا به بیماری پوستی) کمک کند.
ج) نیاسین آمید التهاب را کاهش می دهد، قرمزی و لکه ناشی از اگزما، آکنه و سایر بیماری های التهابی پوست را به حداقل می رساند.
د) با تنظیم ترشح چربی و حفظ رطوبت پوست باعث کاهش طبیعی منافذ باز پوست می شود.
ه) این ماده می تواند سلول های سالم پوست را بازسازی کند و در عین حال از آسیب های ناشی از اشعه ماوراء بنفش محافظت کند. بنابراین از پوست در برابر خورشید محافظت می کند.
و) به دلیل افزایش ترشح کلاژن باعث کاهش لکه های قهوه ای پوست می شود.
ز) خطوط ریز و چین و چروک را به حداقل می رساند.

زینک (Zn):
زینک (Zn) دارای اثرات ضد باکتریایی و ضد التهابی است و باعث کاهش ترشح سبوم می شود. همچنین اغلب در محصولات پوستی به عنوان یک درمان کمکی برای رفع آکنه استفاده می شود.
- فواید مصرف زینک برای پوست:
الف) می تواند در جلوگیری از التهاب و تسریع بهبود زخم ها مفید باشد. این ویژگی سبب بهبود سریع تر آکنه و اگزما بسیار مهم است.
ب)به تنظیم ترشح چربی، جلوگیری از مسدود شدن منافذ می شودو درنتیجه به بهبود آکنه کمک می کند.
ج)زینک (Zn) به تسکین قرمزی، تحریک و التهاب ناشی از جوش ها کمک می کند.
د)یکی از عملکردهای مهم زینک افزایش تولید کلاژن و الاستین است. این پروتئین ها پوست را سفت، انعطاف پذیر و هیدراته نگه می دارند. بنابراین زینک (Zn) با افزایش تولید آن ها موجب کاهش چین و چروک ها، خطوط ریز و مانع افتادگی پوست می شود.
نحوه مصرف:
برای تاثیر بیشتر بهتر است قبل از خواب و پس از بیدار شدن (حداکثر روزانه دوبار) بر روی پوست تمیز مصرف شود.
پس از پاکسازی کامل پوست، چند قطره از سرم را روی پوست خود بریزید و با نوک انگشت به صورت دورانی ماساژ دهید. پس از آن اجازه بدهید تا به پوستتان نفوذ کند.
پس از استفاده از سرم می توانید از سایر کرم های مراقبت پوستی و آرایشی استفاده کنید.

- ملاحظات:
۱- به دلیل وجود نیاسین آمید در محصول، در صورت تمایل به مصرف همزمان سرم کلروفیل اکتی نیچر با دیگر محصولات مراقبت پوستی اسیدی مانند کرم ها و سرم های ویتامین C، بتاهیدروکسی اسیدها و آلفا هیدروکسی اسیدها، بهتر است سرم کلروفیل را قبل از خواب و سرم ویتامین C را پس از بیدار شدن مصرف کنید (یا بالعکس).
۲-بهتر است از استعمال در ناحیه دور چشم اجتناب شود.
۳-مصرف کلروفیل می‌تواند پوست شما را نسبت به نور خورشید حساس‌تر کند و ممکن است باعث آفتاب‌سوختگی شود. بنابراین حتما از کرم ضد آفتاب در مواجهه با نور مستقیم خورشید استفاده شود.
۴-در مکانی خشک و خنک و به دور از تابش مستقیم آفتاب نگهداری کنید.