سرم آبرسان لیکوپن

لیکوپن یک رنگدانه ی طبیعی از خانواده کاروتنوئیدهاست. لیکوپن مسئول ایجاد رنگ قرمز در برخی میوه ها وسبزیجات مانند گوجه، هندوانه و گریپ فروت است. لیکوپن یک آنتی اکسیدان قوی است که به گیاهان برای حفاظت از خود در مقابل نور آفتاب و سایر عوامل محیطی کمک می کند.در سال های اخیر دانشمندان به فواید لیکوپن هم برای مصرف موضعی و هم به عنوان مکمل خوراکی توجه ویژه ای کرده اند. لیکوپن به علت خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد می تواند با رادیکال های آزاد مقابله کند و بنابراین خاصیت ضد پیری و پیشگیری از برخی بیماری ها را دارد.در نتیجه لیکوپن می تواند نقشی حیاتی در ارتقای سلامت پوست ایفا کند.

- فواید مصرف لیکوپن برای پوست:

✔ محافظت در برابر اثر اشعه ی ماوراء بنفش (UV) خورشید: لیکوپن به علت خصلت آنتی اکسیدانی ای که دارد اشعه ماوراء بنفش را جذب می کند و از پوست در مقابل این اشعه محافظت می کند.

✔ به کاهش روند پیری پوست کمک می کند. ✔ خاصیت ضد التهاب دارد: اشعه خورشید می تواند سبب التهاب و تحریک پوست شود. لیکوپن به علت خاصیت ضد التهابی که دارد می تواند سبب کاهش سوزش، قرمزی و خارش ناشی از آن شود. ✔ کمک به تحریک ترشح کلاژن: رونند تولید کلاژن با افزایش سن کاهش می یابد. لیکوپن با تحریک سلول های ترشح کننده کلاژن سبب افزایش خصلت کشسانی و سفت شدن پوست و درنتیجه کاهش چین و چروک های پوست وکاهش سن می شود.

✔ کاهش ابتلا به سرطان پوست: اشعه ماوراء بنفش می تواند باعث افزایش جهش در DNA سلول های پوستی شود و خطر ریسک ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهد. لیکوپن می تواند سبب کاهش این جهش ها شود و بنابراین کاهش ابتلا به سرطان پوست شود.

- فواید مصرف هیالورونیک اسیدبرای پوست:

✔ آبرسانی قوی است. هیالورونیک اسید می تواند هزار برابر وزن مولکولی خود آب جذب کند. به سلولهای پوست نفوذ می کند و به تمام لایه های پوست رطوبت جوان کننده را تزریق می کند. ✔ هیالورونیک اسید می تواند با جذب رطوبت محیط به عنوان مرطوب کننده عمل کند و بنابراین بطور پایدار به پوست رطوبت برساند.

✔ افزایش سد چربی پوست: با افزایش سن سد چربی پوست که به کمک اسیدهای چرب از پوست محافظت می کنند کاهش می یابد. بنابراین پوست در برابر عوامل محیطی آسیب زا خواهد شد و به مرور زمان لک های تیره، چین و چروک ایجاد می شوند. با مصرف مداوم هیالورونیک اسید می توان به مستحکم کردن و حفاظت از این سد کمک کرد.

✔ پوست های حساس و مستعد آکنه سد چربی ضعیفی دارند. هیالورونیک اسید می تواند با تقویت سد چربی به درمان پوست های حساس و مستعد چربی کمک کند.

✔ با افزایش خصلت کشسانی پوست به سفت شدن پوست کمک می کند. ✔ هیالورونیک اسید باعث صافتر،درخشان تر شدن و لطافت پوست می شود.

✔ باعث کاهش چین و چروک های پوست می شود. ✔ با افزایش رطوبت پوست به بازسازی سلول های پوست را کمک می کند.

✔با آبرسانی به سلول های پوست به کاهش چربی در پوست های چرب کمک می کند.

- فواید مصرف ویتامین B5 برای پوست:

✔ مرطوب کننده و آبرسان است. با حفظ آب در لایه های عمیق پوست و جلوگیری از تبخیر آب به حفظ رطوبت پوست کمک می کند.

✔ باعث کاهش التهاب پوست میشود. با حفظ رطوبت پوست به کاهش خارش و سوزش ناشی از تحریکات پوستی کمک میکند. همچنین با جذب آب پوست را تسکین می دهد.

✔ به التیام زودتر زخم ها کمک می کند. پنتنول میتواند با نفوذ به سلول های عمیق پوست به رود درمان اسکار ها و آکنه ها کمک کند.

- نحوه مصرف: برای تاثیر بیشتر بهتر است قبل از خواب و پس از بیدار شدن قبل از سایر کرم ها بر روی پوست تمیز مصرف شود. پس از پاکسازی کامل پوست، چند قطره از سرم را روی پوست خود بریزید و با نوک انگشت به صورت دورانی ماساژ دهید. پس از آن اجازه بدهید تا به پوستتان نفوذ کند. پس از استفاده از سرم می توانید از سایر کرم های مراقبت پوستی و آرایشی استفاده کنید.

- ملاحظات: ✔ بهتر است از استعمال در ناحیه دور چشم اجتناب شود. ✔ در مکانی خشک و خنک و به دور از تابش مستقیم آفتاب نگهداری کنید.

سرم آبرسان اکتی نیچر (Actinature) حاوی ۲ درصد هیالورونیک اسید به همراه لیکوپن و ویتامین B5

پک مراقبت از پوست -سرم ضدجوش کلروفیل (نیاسین آمید) و سرم آبرسان هیالورونیک (لیکوپن)-ترمیم کننده، جوان ساز و آب رسان پوست